AKTUÁLNĚ 2019

Badminton 23. 3. Plesná

Badminton je dramatická hra a když se pořadí na prvních třech místech musí rozhodovat až třetím kritériem (1. Celkový počet bodů (1 bod za vítězné utkání) 2. Vzájemný zápas – případně minitabulka ze vzájemných zápasů družstev se stejným počtem bodů 3. Rozdíl míčů v tabulce vzájemných zápasů) , může se stát chybka. Konečné pořadí dnešního turnaje: 1. Plesná, 2. Olbramice, 3 Polanka n.O. Jinak se turnaj vydařil, ani zkrácení hry do 15 kvůli vyššímu počtu obcí nepřineslo snížení kvality turnaje.

Slalom 14.2. Skalka

Čtvrteční slalom na Skalce sliboval podle předpovědi počasí rozměklou trať, ale opak byl pravdou. Skvěle udržovaná sjezdovka ani po dvou kolech nepovolila, takže proběhl regulérní závod, kde se o přední pozice bily obce známé svými lyžařskými klany , Klimkovice s Janalíky, Horní Lhota Kořistky, Velká Polom Němci a Zděbly, nově přistoupivší Vřesina s Lukášem Vrzgulou a Barborou Dosoudilovou. Ostatní obce bez výrazných osobností se závodní lyžařskou historií mohly využít možnosti zblízka vidět špičkové lyžování v brankách a zkusit štěstí v jejich zdolávání. První soutěží nového ročníku se nejlépe prokličkovala Velká Polom se všemi svými závodníky v první desítce, druhá skončila Vřesina a třetí Klimkovice. Kuriozitou byl shodný čas nejlepšího kola Jana Němce a Lukáše Vrzguly, kde o konečném umístění rozhodl součet obou kol.

24. ročník VSH

se rozrostl o další dvě obce, které se již v minulosti soutěže účastnily, Vřesinu a Dobroslavice. Vřesina se ihned podílí na spolupořadatelství loňské novinky soutěže, lyžařského slalomu na Skalce, který se odehraje 14. února a Dobroslavice přebírají běžeckou soutěž po Dolní Lhotě, která si letos bere organizační pauzu.

bohužel se do programu po letošní slabé účasti a hlasování obcí nevešla soutěž v požárním útoku. Opět se ovšem vrátil stolní tenis, takže počet soutěží zůstal stejný, tedy 12.